ePanel

Serwis ePanel.pl jest jednym z wielu forów badania opinii publicznej w Polsce. Co więcej jest jednym z największych i najpopularniejszych. Firma należy do polskiej firmy badawczej ARC Rynek i Opinia. Działa na rynku od ponad 25 lat i przez ten czas zdobyła ponad 74 tysiące zarejestrowanych użytkowników. Celem serwisu jest badanie opinii publicznej o różnego rodzaju produktach na przykład spożywczych lub usługach poprzez wysyłanie ankiet internetowych użytkownikom portalu. Za każdą wypełnioną ankietę otrzymują oni konkretne wynagrodzenie zależne od rodzaju i długości badania. Dzięki wypełnieniu formularza o ogólnych danych osobowych dostarczane są ankiety pasujące do osoby ją wypełniającej. W ten sposób zwiększona selekcja badań pozwala na zaoszczędzenie czasu i osiąganiu większych zarobków. Zarabianie na wypełnianiu ankiet stało się popularnym rodzajem pracy zdalnej przez internet dla osób chcących sobie ,,dorobić’’. Portal ePanel.pl umożliwia zarabianie pieniędzy, które można otrzymać w formie przelewu na konto.

ePanel.pl – praktyczne informacje:

 • Język strony: Polski
 • Do kogo należy strona? – Właścicielem portalu jest polska firma badawcza ARC Rynek i Opinia
 • Czy uczestnictwo jest płatne? – Nie, uczestnictwo jest bezpłatne, z którego można zrezygnować w każdej chwili bez konsekwencji.
 • Czy serwis rzeczywiście wypłaca pieniądze? – Tak, jest to legalny portal rzetelnie wypłacający wynagrodzenia.
 • Kto może dołączyć do serwisu? – Każda osoba powyżej 16 lat lub mająca ukończone 16 lat w dniu rejestracji w serwisie.
 • Ilu użytkowników posiada strona? – Stan z 25 lipca 2018 – 74 tysiące zarejestrowanych użytkowników
 • Metoda wypłaty wynagrodzenia za ankiety: Pieniądze zostają przelewane na konto bankowe w ciągu 45 dni. Możliwe jest również wybranie nagród rzeczowych, które są zamieszczone na stronie wraz z liczbą wymaganych punktów. Od całkowitej liczby punktów odejmowane są punkty wymagane do odebrania nagrody, natomiast reszta kwoty zostaje wypłacona na konto bankowe. Trzecią możliwością jest przekazanie zarobionych pieniędzy na konto wybranej fundacji charytatywnej.
 • Minimum do wypłaty: 50 zł (1 punkt – 1 zł netto)

Jak można zarabiać w serwisie ePanel.pl?

Zarabianie w serwisie ePanel.pl polega na wypełnianiu przysyłanych na adres email ankiet. Za każdą wypełnioną ankietę można otrzymać od 0,80 zł do 4 zł w zależności od badania: im dłuższe i wymagające więcej pracy tym wartość ankiety jest większa. Ankiety są przysyłane średnio 2 lub 3 razy w tygodniu. Punkty uzyskane za ankiety są naliczane na konto użytkownika, a następnie wymieniane na pieniądze. Funkcjonuje tu system: 1 punkt to 1 zł wartości netto. Minimalna kwota niezbędna do wypłacenia wynagrodzenia to 50 zł, czyli koniecznej jest zdobycie 50 punktów na wypełnianiu ankiet.

Jakie panują opinie o portalu ePanel.pl?

W większości opinie są pozytywne i opisują portal jako rzetelny. Użytkownicy zachwalają sposób dostawania ankiet, gdyż przychodzą na adres email i zachęcają do udziału w badaniu. Ponadto podają orientacyjny czas wypełnienia ankiety oraz wysokość wynagrodzenia. Ankiety są dobierane do profilu użytkownika, aby jak najbardziej go zainteresować i zachęcić. Pieniądze pojawiają się na koncie niedługo po zakończeniu ankiety.

Pojawiają się również negatywne komentarze nawiązujące do niewłaściwego dobierania ankiet do osoby mającej je wypełniać. Mianowicie po zakończeniu badania pojawia się komunikat mówiący, że użytkownik jednak do niego nie pasuje. W związku z tym za wypełnienie ankiety otrzymuje się 0,20 zł. Takie sytuacje zdarzają się jednak sporadycznie.

Zalety serwisu:

 • ankiety można wykonywać wtedy, kiedy ma się na to czas
 • ich wypełnienie nie zajmuje dużo czasu
 • jest to łatwy sposób zarobienia drobnych pieniędzy
 • sposób dostarczania ankiet na adres email jest wygodny
 • uczestnictwo w serwisie jest darmowe i można z niego w każdej chwili zrezygnować
 • firma działa legalnie i utrzymuje się na rynku od wielu lat
 • program rzetelnie wypłaca zarobione pieniądze

Minusy serwisu:

 • na wypełnianiu ankiet zarabia się średnio nieco ponad 1 zł, maksymalne wynagrodzenie za jedną ankietę to 4 zł
 • ze względu na niski koszt wypełnienia jednej ankiety trudne jest uzyskanie wysokiego wynagrodzenia
 • jest to tylko praca dodatkowa – nie zastępuje normalnej pracy
 • ankiety są wysyłane różnie – czasem co 2 lub nawet 3 tygodnie

Jak wygląda proces rejestracji w portalu ePanel.pl?

 1. Aby zarejestrować się należy podać swój adres email, utworzyć własne hasło oraz uzupełnić formularz danymi takimi jak: płeć, rok urodzenia, kod pocztowy oraz wykształcenie. Można podać swój numer telefonu, ale nie jest to warunek konieczny. Trzeba również zaakceptować regulamin oraz wyrazić zgodę na otrzymywanie ankiet na adres email.
 2. Następnie należy potwierdzić chęć przystąpienia do serwisu poprzez kliknięcie w link znajdujący się w mailu aktywacyjnym.
 3. Po zalogowaniu się na konto mamy dostęp do dostępnych ankiet. Oczywiście, na początku ta sekcja będzie pusta.

Jak zarabiać w ePanel.pl:

 1. Kolejnym krokiem po zalogowaniu się jest uzupełnienie profilu m.in. jakich zgód udzielamy portalowi, a także informacje jak na przykład miejsce zamieszkania, wykształcenie i sytuacja zawodowa, gospodarstwo domowe i narodowość.
 2. Następnie musimy czekać na email z zaproszeniem do wzięcia udziału w badaniu.

Portal ePanel.pl pozwala za darmo zarejestrować się w serwisie oraz uczestniczyć w wypełnianiu ankiet bez żadnych inwestycji. Jest to sposób na zarobienie drobnych pieniędzy i ,,dorobienie’’ do pensji. Mimo iż w artykule zostały przedstawione zarówno plusy jak i minusy programu zachęcam do wypróbowania go samemu. Największą jego zaletą jest rezygnacja z uczestnictwa bez żadnych konsekwencji!

6 komentarzy do wpisu „ePanel”

  • To zależy na jakie trafisz, ale w większości tak. Nawet nie wiesz ile można pytań zadań odnośnie zwykłych produktów np spożywczych, sam się zdziwiłem jak zacząłem wypełniać ankiety.

   Odpowiedz
  • Mi się podobają, szczególnie te o zdrowiu. Można trafić na wiele tematów, jak wypełnia się regularnie te ankiety. A jakie Ciebie by interesowały najbardziej?

   Odpowiedz
 1. Szanuję stronę za to, że nawet jak ankieta nie pasuje do nas, to płaci nam za poświęcony czas symboliczną kwotę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz