płatne ankiety

Testowanie produktów

Wiele firm oferuje zarabianie na testowaniu produktów – a następnie wypełnianie ankiet i dzielenie się opinią. Proces nie jest skomplikowany. Część firm wysyła fizycznie produkty do testowania.

CHCĘ OTRZYMYWAĆ PRÓBKI I ZACZĄĆ TESTOWANIE – CO MUSZĘ ZROBIĆ?

Rozpoczynając przygodę z testowaniem, trzeba zarejestrować się na stronach internetowych takich jak na przykład:

 1. Toluna
 2. i-Say
 3. Opinie.pl
 4. GreenPanthera

Aby zwiększyć zarobki – najlepiej zarejestrować się w 4 serwisach powyżej jednocześnie.

W jaki sposób działają te strony? Serwis Toluna to miejsce, w którym każdy może wypełniać trwające od 15 do 20 minut ankiety na tematy wybranych produktów, marek, usług internetowych itp. Dzielenie się opinią gwarantuje punkty, wymieniane dalej na nagrody. Podobnie funkcjonuje platforma i-Say. Zgromadziła już pond 3 miliony użytkowników, a dzięki odpowiadaniu na pytania z ankiety, zdobywasz regularną punktację z możliwością zamiany na zmaterializowane środki. Identyczne zasady na Świat Opinii oraz Opinie.pl wyróżniają się jednym elementem – darowizny możesz szybko przekazać na cele charytatywne. Dzięki wypełnianiu rejestracyjnych formularzy, dobór ankiet zostanie dopasowany do twojego wieku, stylu życia, zainteresowań czy po prostu usług z jakich korzystasz. Sam też możesz wpływać i decydować o ankiecie, którą chcesz wypełnić. Wyrażając opinię, kształtujesz cały system pracy nad doskonaleniem produktów, wprowadzaniem zmian i przebiegu form marketingowych. Oprócz własnych korzyści, przyczyniasz się do rozwoju niejednej marki.

TESTOWANIE PRODUKTÓW A WYNAGRODZENIE

Jeśli przetestujesz produkt, podzielisz się swoją opinią i zgromadzisz punkty, możesz dostać między innymi:

 • darmowe kremy, pasty do zębów i inne kosmetyki
 • książki lub materiały prasowe
 • ubrania i dodatki
 • opłacalne kupony na zakupy w sklepach internetowych
 • opłacalne kupony na zamawianie jedzenia w restauracjach
 • bilety do kina lub vouchery do kina
 • karnety na siłownię
 • przelew finansowy na konto

TESTOWANIE PRODUKTÓW A ZOBOWIĄZANIA

Zarabianie w ten sposób nie wiąże się z narzuconymi zobowiązaniami – jeśli jednak chcesz być wiarygodny, realizuj zadanie i rzeczywiście przetestuj próbkę lub rzetelnie wypełnij ankietę. Zainteresowanych testowaniem osób jest mnóstwo, a ilość produktów może być ograniczona. Następuje wtedy selekcja użytkowników i ważne jest wzbudzenie zaufania. Skoro zdecydowaliśmy się już na założenie konta, logujmy się, sprawdzajmy nowości i budujmy pozytywny wizerunek dla firm – tester, który ma na swoim koncie wiele odesłanych opinii, to człowiek godny kolejnej propozycji! Pieniądze na konto otrzymują najlepsi i to oni są w stanie uczynić praktykę testera zawodem gwarantującym utrzymanie. W Polsce nie jest to jeszcze tak popularne i dochodowe jak zagranicą, jednak być może właśnie teraz jest najlepszy moment na włączenie się do testującej społeczności. Dynamicznie rozwijające się strategie internetowe zaskakują i choć nie wiadomo co przyniesie przyszłość, z całą pewnością pozycja testerów będzie się rozwijała. Doświadczeni i nagradzani testerzy będą wtedy najbardziej wpływowi i najbardziej…poszukiwani!

INDYWIDUALNE DOPASOWANIE PRODUKTU LUB PYTAŃ W ANKIECIE

Zalet zarabiania na testowaniu produktów jest wiele – od niewychodzenia z domu, przez budowanie często międzynarodowej społeczności, po zmaterializowane zyski. W całym tym zjawisku najciekawsze jest jednak to, że można odpowiadać na pytania, które rzeczywiście są interesujące, bo dotyczą znanej nam sfery życia – ulubionego napoju, oglądanych filmów, satysfakcji z noszenia konkretnych ciuchów czy smacznego jedzenia. Stajemy się specjalistami i swobodnie możemy wskazywać na plus i minusy dane rzeczy. Podobnie z próbkami kosmetyków – jeżeli ktoś lubi dbać o swój makijaż, eksperymentować i zmieniać kosmetyki, stanowisko testera jest idealnym rozwiązaniem. Korzyści mogą też odnieść inni – na przykład psy, koty, gryzonie lub inne zwierzęta, którymi opiekujemy się na co dzień. Wielu producentów żywności dla zwierząt, rozsyła próbki przebadanej wcześniej, bezpiecznej karmy. Opinię psa nie trudno rozpoznać – jeśli zobaczysz, że chętnie i szybko zjadł na przykład otrzymany gulasz w puszce, jako właściciel będziesz pewien doskonałego smaku. W imieniu psa wyrazisz opinię, która naliczy punkty i kto wie – może wymienisz się na kilogramy karmy wołowej. Twój pies będzie ci na pewno wdzięczny…

SPOŁECZNOŚĆ OPINIOTWÓRCZA

Każdy chciałby mieć realny wpływ na jakość produktów i mieć świadomość, że opinia, którą wyrażamy na sens. Mało tego – pracując przy testowaniu, opinia jest ważnym komunikatem, budulcem i liczą się z nią nie tylko znane marki. Rejestrując się na podanych stronach tworzymy społeczność, która wchodzi w interakcję – publikuje i komentuje artykuły, otwiera dyskusje, nawiązuje kontakt, relacje i współprace poza platformami. To świetne miejsce dla osób odkrywających zalety internetu, poszukujących w rzeczywistości wirtualnej narzędzi do tworzenia sieci kontaktów i wymiany poglądów. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej podnieść pozycję testera lub ankietera, załóżmy swoją osobistą przestrzeń w sieci – np. bloga. Jeśli podejdziemy do tego profesjonalnie, to będziemy profesjonalni. Przyciągniemy uwagę producentów, przedsiębiorców, marketingowców i innych influencerów. Zastanów się ile razy przed zakupem jakiegokolwiek produktu sprawdzałeś opinie w internecie – teraz ty możesz być tym, który za darmo udostępni ocenę innym ludziom.

2 komentarze do wpisu „Testowanie produktów”

 1. Zgadzam się, że najlepiej założyć konto na wszystkich stronach, bo wtedy mamy większe prawdopodobieństwo, że gdzieś się nam powiedzie i zarobimy. Jeśli mamy dużo czasu to możemy poszukać jeszcze innych serwisów, które oferują testowanie produktów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz