Toluna

Toluna jest potentatem w branży badawczej. To jedna z firm należąca do dużej grupy zajmującą się badaniami rynku. Została założona w 2005 roku i ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. W tym serwisie możemy zarobić na kilka sposobów. Głównym z nich jest wypełnianie ankiet, ale też możemy wyrazić swoją opinię np. poprzez ocenianie produktów. Klientami firmy są największe marki, duże firmy, agencje reklamowe oraz prywatni użytkownicy, którzy chcą zebrać opinie na jakiś temat. Kilkunastoletnie doświadczenie i międzynarodowy zasięg sprawiają, że Toluna gwarantuje wysoką jakość w każdym elemencie.

Na pochwałę zasługuje również fakt przystosowania panelu badawczego do wielu sprzętów. Ankiety wypełniać możemy na:

  • komputerach
  • tabletach
  • smartfonach

Jak można zarabiać w Tolunie ?

W serwisie Toluna mamy kilka możliwości zarabiania. Jest to bardzo pozytywne wyróżnienie się na rynku, gdyż konkurencyjne panele nie oferują tak wielu możliwości. Pierwszym — głównym sposobem jest wypełnianie ankiet. Do dyspozycji otrzymujemy zaproszenie do różnych badań o różnej tematyce. Dotyczy ona usług lub produktów i polega na wybraniu odpowiednich opcji. Mamy dowolność w wyborze konkretnych ankiet i nie musimy wypełniać wszystkich. Kolejnym sposobem są krótkie pojedynki które dotyczą dwóch rzeczy — np. pytania, czy wolimy pizze, czy makaron.

Za wszystkie czynności zdobywamy od kilku do kilkuset punktów, które w następnym kroki możemy wymienić na nagrody rzeczowe lub wypłacić w gotówce przez PayPal. Punkty kumulują się i dzięki temu możemy wybrać, jakie nagrody lub jak duży przelew chcemy otrzymać.

Wypłata pieniędzy z Toluna:

Minimalna kwota wypłaty to 70 zł. Dodatkowe formy wymiany uzbieranych punktów to między innymi: Bony Sodexo, Kupony do Zalando oraz Empiku. Średnia kwota jaką możemy otrzymać za wypełnienie jednej ankiety to 2000 punktów. Więc aby otrzymać bon do Empiku, wystarczy wypełnić jedynie 10 ankiet.

W panelu badawczym Toluna, możemy również zgłaszać się do udziału w sondażach oraz testowaniu różnych produktów.

Opinie o Toluna

Serwis Toluna jest bardzo popularny panelem badawczym, a jego użytkownicy tworzą duże społeczeństwo. Oceny, które dają paneli, są bardzo wysokie. Pochodzą one od różnych niezależnych grup i osób, co daje wiarygodny obraz Toluny. Paneliści głównie cenią duże możliwości zarobku, które są większe niż w konkurencyjnych serwisach. Kolejnymi rzeczami, które przyciągają nowych użytkowników — jest czytelny interfejs i duża funkcjonalność serwisu. Jeśli chcemy sprawdzić, co mówią użytkownicy na temat panelu, możemy sprawdzić to na różnego typu formach czy np. youtube.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna i zacznij zarabiać już dziś!

Plusy i minusy

Toluna to bardzo rozbudowany panel badawczy. Posiada wiele elementów i możliwości zarobku. Jak w każdej tego typu witrynie istnieją mocniejsze i słabsze strony. Do plusów możemy zaliczyć:

  • wiele możliwości zarobku
  • relatywnie dużo zleceń w porównaniu z innymi serwisami
  • nowoczesna stylistyka i grafika serwisu
  • funkcjonalność serwisu

Minusy, z jakimi możemy się spotkać to:

  • możliwe odrzucenie ankiety, jeśli nie należymy do grupy docelowej
  • konieczność wpisywania podobnych danych przed ankietami

Jak się zarejestrować — krok po kroku

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna i zacznij zarabiać już dziś!

Proces rejestracji jest krótki i prosty. Po wejściu na stronę wystarczy odnaleźć formularz, który jest umiejscowiony w centralnym punkcie witryny. Należy podać tam wiek, imię, nazwisko, płeć, adres e-mail i hasło do konta. Następnym krokiem jest potwierdzenie rejestracji poprzez odebranie wiadomości i kliknięcie w specjalny link. Zostaniemy wtedy przeniesieni na stronę Toluna i potwierdzony dokonanie rejestracji. Kiedy wykonamy te czynności, nasze konto będzie już aktywne i gotowe do wypełniania ankiet.

Jak zarabiać w Toluna

Wypełnianie ankiet rozpoczyna się od przejścia do odpowiedniej sekcji w menu i ich wyborze. W następnym kroku wybieramy odpowiednie badania i przechodzimy do wypełniania ankiety. Propozycje, jakie otrzymamy, zależy od naszego profilu i danych, jakie podaliśmy. Ma to na celu sprecyzowanie grupy badawczej i uniknięcie sytuacji, w której osoba bez prawa jazdy wypowiada się na tematy motoryzacyjne. Na wstępie każdej ankiety odpowiadamy jeszcze na dodatkowe pytania i jeśli spełniamy wymogi, przechodzimy do głównej ankiety. Wszystkie odpowiedzi przetwarzane są zbiorczo i nie są przypisywane do konkretnej osoby.

Kolejne metody to odpowiadanie na krótkie pytania. Oprócz samego wypełniania ankiet w Toluna możemy również zarabiać, wypełniając krótkie pojedynki w stylu — rower czy auto, lub oceniając jakieś rozwiązania i przedmioty. Otrzymamy za nie mniej punktów, ale jest to bardzo ciekawa i przyjazna forma zarobku. Po wejściu na stronę tylko kilkoma kliknięciami można zdobyć kilkaset punktów. Cały proces polega na wyborze jednej z dwóch lub trzech odpowiedzi i kliknięciu opcję wyślij Jest to szybka i prosta metoda, która jest doskonałym uzupełnieniem wypełniania ankiet.

Serwis Toluna to jeden z najlepszych serwisów do wypełniania ankiet. Oferuje on wiele ciekawych zadań i duże jak na tę formę dorabiania liczbę ankiet i zadań. Mocnymi stronami jest też wiarygodność marki i jej globalny zasięg. Dzięki temu mamy pewność, że zarobione środki trafią na nasze konto, a wszystkie ankiety będą rzetelnie rozliczone. Do skorzystania właśnie z tej marki zachęca również możliwość aktywowania powiadomień o ankietach lub sms-ów, które oferuje serwis. Toluna jest idealnym wyborem dla wszystkich osób, które chcą zarobić dodatkowe środki na wypełnianiu ankiet, gdyż oferuje szybki i komfortowy na to sposób.

Opinie o Toluna

W internecie możemy znaleźć wiele opinii na temat społeczności Toluna. Według użytkowników, zaproszeń do wypełniania ankiet jest naprawdę dużo. Aby móc w pełni korzystać z możliwości tego panelu badawczego, należy być aktywnym użytkownikiem.

Strona jest wypłacalna i w internecie, możemy znaleźć wiele dowodów wypłat z tego programu badawczego. Zaletą korzystania z Toluna jest również możliwość wymiany zebranych punktów na różnego rodzaju kupony oraz nagrody rzeczowe.

Zarabiane na ankietach w Toluna, umożliwia również tworzenie społeczności wśród której możemy tworzyć pytania i opinie. Średnia wartość za ankiety to 1000-5000 pkt, czyli równowartość 1-5 złoty. Zdarzają się również o wiele więcej płatne ankiety.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna i zacznij zarabiać już dziś!


Jeśli korzystałeś z tej platformy, podziel się swoją opinią z innymi!

 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz