Klub Kantar

Wiele osób poszukuje alternatywnych źródeł dorabiania w ciągu miesiąca przy jednoczesnym poświęcaniu małej ilości czasu na tę czynność. Coraz popularniejszy staje się portal Klub Kantar. Jakie ma opinie i jakie ma funkcjonalności? Jest to specjalnie stworzona platforma do wypełniania ankiet na wybrane tematy. Dzięki poświęconemu przez użytkowników czasowi na wypełnienie ankiet mogą oni uzyskać ciekawe nagrody oraz bonusy. Warto zatem wiedzieć czym dokładnie jest Klub Kantar oraz w jaki sposób można zarabiać na wypełnianiu ankiet. 

Czym jest Klub Kantar?

W najprostszym tłumaczeniu Klub Kantar to internetowa platforma do wypełniania zleconych przez administratorów panelu ankiet. Owe ankiety służą poznaniu opinii użytkowników na różne tematy, takie jak zdrowie, nawyki żywieniowe, uprawiany sport czy najchętniej oglądane kanały telewizyjne. Zasada działania tego panelu polega na wypełnianiu przypisanych danej osobie ankiet badawczych w zamian za przyznawane punkty.

W celu rejestracji na tym panelu wystarczy podać następujące dane:

  • Imię i Nazwisko;
  • Adres e-mail;
  • Aktualny numer telefonu;
  • Adres korespondencyjny.

Te dane są niezbędne dla panelu w celu określenia miejsca, gdzie znajduje się wybrany użytkownik. To z kolei pozwala na określenie jakie są ogólne tendencje oraz wyniki z danego regionu Polski na wybrany temat.

Czego dotyczą przesyłane przez panel ankiety?

Tematyka ankiet, jaka jest przesyłana na indywidualne konto wybranego użytkownika dotyczy wielu istotnych kwestii. Przykładowe ankiety mogą dotyczyć np. nawyków żywieniowych, preferencji co do wybieranych produktów oraz marek z nim związanych, opinii na temat wybranych firm usługowych i wiele innych.

Konstrukcja takiej ankiety zależy od jej złożoności tj. od tego jakiego tematu dotyczy. Przykładowo można znaleźć ankiety, które są krótkie i dotyczą tylko uprawianego na co dzień sportu oraz firm, jakie najbardziej kojarzą się użytkownikowi ze sportowym ubiorem. Innym razem użytkownik Klubu Kantar może otrzymać bardzo obszerną ankietę, która jest złożona z kilku części. Dotyczą one wielu kwestii wspólnych takich jak kojarzone z wybranym produktem firmy dostarczające żywność, znajomość wybranych banków oraz opinie na ich temat, czy też marki samochodów, które są znane i cenione przez wybranego użytkownika.

Jak wygląda praca użytkownika Klubu Kantar?

Zasadniczo praca panelisty składa się z trzech kroków. Zaliczają się do nich:

  1. Otrzymanie informacji na temat nowo dodanej ankiety na indywidualne wybranego użytkownika – po zarejestrowaniu się za każdym razem wybrany użytkownik tego panelu otrzymuje powiadomienie o nowej ankiecie, którą należy wypełnić. Przeważnie powiadomienie o nowo dodanej ankiecie pojawia się w postaci wiadomości mailowej wysyłanej bezpośrednio po dodaniu ankiety do wypełnienia na konto użytkownika. W wiadomości, oprócz linku bezpośrednio prowadzącego do wybranej ankiety, można dowiedzieć się w przybliżeniu ile czasu zajmie wypełnienie ankiety, oraz ile punktów można uzyskać za jej jak najszybsze wypełnienie;
  2. Wypełnienie ankiety – w zależności od złożoności oraz przybliżonego czasu ankiety użytkownik musi odpowiedzieć na wszystkie postawione w ankiecie pytania. Co ciekawe, jeśli ankieta okazuje się długa i bardziej skomplikowana, po wypełnieniu nawet jednej części, istnieje opcja odłożenia w czasie wypełniania ankiety;
  3. Zakończenie oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne – Na sam koniec wypełniania ankiety system przeważnie zadaje jedno pytanie. Przykładowo dotyczy ono podania dokładnej liczby dni tygodnia czy też daty Dnia Dziecka. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi system przyznaje określoną ilość punktów i przypisuje ją do indywidualnego konta panelisty.

Dodatkowo warto również wiedzieć, iż im szybciej wybrana ankieta zostanie wypełniona tym więcej punktów można uzyskać. Ankiety są dodawane na bieżąco i trafią w tym samym momencie na konta wielu innych użytkowników Klubu Kantar. Jeśli administratorzy zbiorą wystarczającą ilość ankiet, wówczas za wypełnienie ankiety po czasie można otrzymać znacznie mniejszą ilość punktów.

Jak można zarabiać na wypełnianiu ankiet i jakie są opinie o Klub Kantar?

Wypełnienie ankiet w Klubie Kantar wiąże się z realną możliwością zarabiania pieniędzy lub nagród w postaci bonów lub kodów. Przyznawanie nagród rozpoczyna się, gdy użytkownik zdobędzie minimum 500 punktów za wypełnianie ankiet. Wówczas można uzyskać karty przedpłacone np. dla użytkowników wybranych sieci komórkowych, którzy posiadają telefon na kartę. Z kolei od najwyższego pułapu tj. od uzyskanych minimum 1000 punktów można zrealizować przelew w kwocie 32 złotych netto bądź bon do Empiku na kwotę 40 złotych. Przelew realizowany jest na wskazane w panelu konto bankowe w okolicach 1 lub 15 dnia każdego miesiąca. Natomiast bon do salonów Empik wysyłany jest w formie elektronicznej na adres e-mail.

W porównaniu do czasu oraz niewielkiego wysiłku, jaki wiąże się z wypełnianiem ankiet, Klub Kantar to idealna możliwość do łatwego zdobywania różnych nagród. Dodatkowo na samym portalu widoczna jest historia wszystkich wypełnionych ankiet, co pozwala na szybką i łatwą weryfikację poprawności co do zdobytych punktów. Istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu z administratorami Klubu Kantar w formie wiadomości wraz z załączonym plikiem.

Zapraszam do dodawania opinii w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz