Toluna

Toluna jest potentatem w branży badawczej. To jedna z firm należąca do dużej grupy zajmującą się badaniami rynku. Została założona w 2005 roku i ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. W tym serwisie możemy zarobić na kilka sposobów. Głównym z nich jest wypełnianie ankiet, ale też możemy wyrazić swoją opinię np. poprzez ocenianie produktów. Klientami firmy są największe marki, duże firmy, agencje reklamowe oraz prywatni użytkownicy, którzy chcą zebrać opinie na jakiś temat. Kilkunastoletnie doświadczenie i międzynarodowy zasięg sprawiają, że Toluna gwarantuje wysoką jakość w każdym elemencie.

Na pochwałę zasługuje również fakt przystosowania panelu badawczego do wielu sprzętów. Ankiety wypełniać możemy na:

 • komputerach
 • tabletach
 • smartfonach

Jak można zarabiać w Tolunie ?

W serwisie Toluna mamy kilka możliwości zarabiania. Jest to bardzo pozytywne wyróżnienie się na rynku, gdyż konkurencyjne panele nie oferują tak wielu możliwości. Pierwszym — głównym sposobem jest wypełnianie ankiet. Do dyspozycji otrzymujemy zaproszenie do różnych badań o różnej tematyce. Dotyczy ona usług lub produktów i polega na wybraniu odpowiednich opcji. Mamy dowolność w wyborze konkretnych ankiet i nie musimy wypełniać wszystkich. Kolejnym sposobem są krótkie pojedynki które dotyczą dwóch rzeczy — np. pytania, czy wolimy pizze, czy makaron.

Za wszystkie czynności zdobywamy od kilku do kilkuset punktów, które w następnym kroki możemy wymienić na nagrody rzeczowe lub wypłacić w gotówce przez PayPal. Punkty kumulują się i dzięki temu możemy wybrać, jakie nagrody lub jak duży przelew chcemy otrzymać.

Wypłata pieniędzy z Toluna:

Minimalna kwota wypłaty to 70 zł. Dodatkowe formy wymiany uzbieranych punktów to między innymi: Bony Sodexo, Kupony do Zalando oraz Empiku. Średnia kwota jaką możemy otrzymać za wypełnienie jednej ankiety to 2000 punktów. Więc aby otrzymać bon do Empiku, wystarczy wypełnić jedynie 10 ankiet.

W panelu badawczym Toluna, możemy również zgłaszać się do udziału w sondażach oraz testowaniu różnych produktów.

Opinie o Toluna

Serwis Toluna jest bardzo popularny panelem badawczym, a jego użytkownicy tworzą duże społeczeństwo. Oceny, które dają paneli, są bardzo wysokie. Pochodzą one od różnych niezależnych grup i osób, co daje wiarygodny obraz Toluny. Paneliści głównie cenią duże możliwości zarobku, które są większe niż w konkurencyjnych serwisach. Kolejnymi rzeczami, które przyciągają nowych użytkowników — jest czytelny interfejs i duża funkcjonalność serwisu. Jeśli chcemy sprawdzić, co mówią użytkownicy na temat panelu, możemy sprawdzić to na różnego typu formach czy np. youtube.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna i zacznij zarabiać już dziś!

Plusy i minusy

Toluna to bardzo rozbudowany panel badawczy. Posiada wiele elementów i możliwości zarobku. Jak w każdej tego typu witrynie istnieją mocniejsze i słabsze strony. Do plusów możemy zaliczyć:

 • wiele możliwości zarobku
 • relatywnie dużo zleceń w porównaniu z innymi serwisami
 • nowoczesna stylistyka i grafika serwisu
 • funkcjonalność serwisu

Minusy, z jakimi możemy się spotkać to:

 • możliwe odrzucenie ankiety, jeśli nie należymy do grupy docelowej
 • konieczność wpisywania podobnych danych przed ankietami

Jak się zarejestrować — krok po kroku

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna i zacznij zarabiać już dziś!

Proces rejestracji jest krótki i prosty. Po wejściu na stronę wystarczy odnaleźć formularz, który jest umiejscowiony w centralnym punkcie witryny. Należy podać tam wiek, imię, nazwisko, płeć, adres e-mail i hasło do konta. Następnym krokiem jest potwierdzenie rejestracji poprzez odebranie wiadomości i kliknięcie w specjalny link. Zostaniemy wtedy przeniesieni na stronę Toluna i potwierdzony dokonanie rejestracji. Kiedy wykonamy te czynności, nasze konto będzie już aktywne i gotowe do wypełniania ankiet.

Jak zarabiać w Toluna

Wypełnianie ankiet rozpoczyna się od przejścia do odpowiedniej sekcji w menu i ich wyborze. W następnym kroku wybieramy odpowiednie badania i przechodzimy do wypełniania ankiety. Propozycje, jakie otrzymamy, zależy od naszego profilu i danych, jakie podaliśmy. Ma to na celu sprecyzowanie grupy badawczej i uniknięcie sytuacji, w której osoba bez prawa jazdy wypowiada się na tematy motoryzacyjne. Na wstępie każdej ankiety odpowiadamy jeszcze na dodatkowe pytania i jeśli spełniamy wymogi, przechodzimy do głównej ankiety. Wszystkie odpowiedzi przetwarzane są zbiorczo i nie są przypisywane do konkretnej osoby.

Kolejne metody to odpowiadanie na krótkie pytania. Oprócz samego wypełniania ankiet w Toluna możemy również zarabiać, wypełniając krótkie pojedynki w stylu — rower czy auto, lub oceniając jakieś rozwiązania i przedmioty. Otrzymamy za nie mniej punktów, ale jest to bardzo ciekawa i przyjazna forma zarobku. Po wejściu na stronę tylko kilkoma kliknięciami można zdobyć kilkaset punktów. Cały proces polega na wyborze jednej z dwóch lub trzech odpowiedzi i kliknięciu opcję wyślij Jest to szybka i prosta metoda, która jest doskonałym uzupełnieniem wypełniania ankiet.

Serwis Toluna to jeden z najlepszych serwisów do wypełniania ankiet. Oferuje on wiele ciekawych zadań i duże jak na tę formę dorabiania liczbę ankiet i zadań. Mocnymi stronami jest też wiarygodność marki i jej globalny zasięg. Dzięki temu mamy pewność, że zarobione środki trafią na nasze konto, a wszystkie ankiety będą rzetelnie rozliczone. Do skorzystania właśnie z tej marki zachęca również możliwość aktywowania powiadomień o ankietach lub sms-ów, które oferuje serwis. Toluna jest idealnym wyborem dla wszystkich osób, które chcą zarobić dodatkowe środki na wypełnianiu ankiet, gdyż oferuje szybki i komfortowy na to sposób.

Opinie o Toluna

W internecie możemy znaleźć wiele opinii na temat społeczności Toluna. Według użytkowników, zaproszeń do wypełniania ankiet jest naprawdę dużo. Aby móc w pełni korzystać z możliwości tego panelu badawczego, należy być aktywnym użytkownikiem.

Strona jest wypłacalna i w internecie, możemy znaleźć wiele dowodów wypłat z tego programu badawczego. Zaletą korzystania z Toluna jest również możliwość wymiany zebranych punktów na różnego rodzaju kupony oraz nagrody rzeczowe.

Zarabiane na ankietach w Toluna, umożliwia również tworzenie społeczności wśród której możemy tworzyć pytania i opinie. Średnia wartość za ankiety to 1000-5000 pkt, czyli równowartość 1-5 złoty. Zdarzają się również o wiele więcej płatne ankiety.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna i zacznij zarabiać już dziś!


Jeśli korzystałeś z tej platformy, podziel się swoją opinią z innymi!

 

33 komentarze do wpisu „Toluna”

 1. Za wypełnianie ankiet dostajemy punkty, które następnie możemy wymienić na nagrody. Ankiety są bardzo szczegółowe, opis ankiet jest dość rzetelny i muszę przyznać, że są przygotowane bardzo starannie pod każdym względem. Treść jest przemyślana. Czekam na zebranie minimalnej liczby punktów do wypłaty, ale oceniam pozytywnie.

  Odpowiedz
 2. Bardzo mi się podoba szata graficzna w toluna. Pod tym względem nie mają sobie równych. Próbowałem już kilku serwisów z ankietami i ten wydaje się najlepszy. Łatwy w obsłudze, każdy sobie poradzi.

  Odpowiedz
 3. Bardzo wyczerpujące temat te ich ankiety, można powiedzieć że nawet za bardzo szczegółowe, ale przynajmniej płacą dobrze za każdą ankietę.

  Odpowiedz
 4. Założyłem konto w Tolunie już dawno temu i mogę powiedzieć coś więcej od siebie. Jest to serwis w którym możemy wypełniać ankiety, za co otrzymujemy pewną sumę pieniędzy, zwykle kilkanaście złotych. Po osiągnięciu minimum można wypłacić je na konto np. Paypal. Moja opinia na temat Toluna jest bardzo dobra, bo płacą na prawdę dobre pieniądze za każdą z ankiet i wypełniając je u nich ma się wrażenie, że moja opinia się liczy, bo ankiety są na prawdę dokładne.

  Odpowiedz
 5. Nie wydaje mi się, aby była jakaś lepsza strona do zarabiania na ankietach od Toluna, dlatego moja opinia na ich temat będzie w samych superlatywach. Nie dość, że płacą nawet po 30zł za jedną ankietę na wypełnienie której musimy poświęcić kilkanaście minut, to jeszcze jest więcej ankiet do wypełniania niż w innych serwisach. Jeśli jeszcze nie masz u nich konta to koniecznie załóż i przekonaj się sam, ze na prawdę warto.

  Odpowiedz
 6. Mam konto na Toluna od ponad roku i na początku wszystko było dobrze, dostawałam dużo ankiet, do większości z nich spełniałam kryteria i mogłam je wypełniać, niestety po zmianie moderatora strony wszystko zaczęło się sypać, stąd moja opinia o Toulna nie jest pozytywna.

  Odpowiedz
 7. Opinie Toluna ma dobre, bo jest to na prawdę porządna strona do wypełniania ankiet. Mi się jeszcze nie udało wypłacić, ale to dlatego że nie wypełniam dużo ankiet, tylko czasem, ale za to są bardzo ciekawe.

  Odpowiedz
 8. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że Toluna się opłaca. Jest to najlepsza strona internetowa do wypełniania ankiet. Osiągnąłem minimum i wypłaciłem pierwsze pieniądze, wszystko przebiegło OK.

  Odpowiedz
 9. Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć jak z wypłatami z Toluna? W jaki sposób mogę wypłacić pieniądze, jak już uzbieram wystarczającą kwotę?

  Odpowiedz
  • Można wypłacić gdy się uzbiera 70zł. Najczęściej opłaca się wybrać bon zakupowy do jednego ze sklepów empik, zalando itp.

   Odpowiedz
 10. Zarejestrowałem się w Toluna już jakiś czas temu i mam na razie 8000 punktów. Nie idzie mi to szybko, ale też nie muszę poświęcać dużo czasu na wypełniane ankiet, bo nie ma ich zbyt wiele.

  Odpowiedz
 11. Zgadzam się, że na Toluna są bardzo wysokie stawki za wypełnienie ankiety, ale niestety nie dają już tak dużo ankiet jak kiedyś. Szkoda bo można by zarobić na prawdę spoko kase.

  Odpowiedz
 12. Byłem użytkownikiem Toluna kilka lat. Mimo iż nie byli tak dobrzy jak powinny być takie firmy kontynuowałem wypełnianie ankiet powoli zbierają punkty. Miesiąc temu zablokowali mi konto, oczywiście zbliżałem się do wypłaty. Dlaczego mnie to nie dziwi…

  Odpowiedz
 13. Czekam już miesiąc i dalej nie ma postępów wypłaty mojej nagrody. Moja ostatnia wypłata trwała koło miesiąca, teraz już jest dłużej. Szkoda marnować waszego czasu.

  Odpowiedz
  • Takie niestety są standardy jeśli chodzi o wypłaty. Wiadomo, że nikt nie traktuje wypełniania ankiet jako główną pracę, tylko raczej dorywczą, dlatego serwisy nie śpieszą się w wysyłaniem wynagrodzenia. Podejrzewam, że za wypełniane ankiety też nie dostają z góry, tylko dopiero po wypełnieniu odpowiedniej ilości ankiet, a to może potrwać.

   Odpowiedz
 14. Jestem użytkownikiem Toluna prawie dekadę, ale rok temu zaczęłam z nimi spory, bo zaczęli blokować moje konto mimo iż należycie wypełniam ankiety. Po kłótniach na śmierć i życie odzyskałam dostęp do konta i wypłaciłam wszystko. Więcej do nich nie zaglądnę.

  Odpowiedz
 15. Wygląda na to że ta strona ma problem, ale próbują coś z tym zrobić. Wcześniej nie mogłam wypełnić ankiet bo się wieszały. Teraz już coś się wczytuje.

  Odpowiedz
 16. Nie wiem jak to u innych wygląda, ale u mnie bardzo trudno jest uzbierać wystarczającą liczbę punktów nawet na najtańszą nagrodę. Oczywiście po bardzo długim czasie jest to możliwe, ale czy się opłaca?

  Odpowiedz
 17. Toluna jest bardzo niestabilna, większość ankiet kończy się zaraz na początku i pisze że nie jest już dostępna, zebrali już wystarczającą liczbę ankiet.

  Odpowiedz
  • Ale czy to są zarobki, z których się utrzymujesz? Nie wydaje mi się, więc może lepiej, że mają wysokie stawki i dłużej trzeba poczekać na wypłatę, niż jakby płacili grosze. Mi się nigdy nie zdarzyło czekać bardzo długo na wypłatę, a rozumiem, że muszą pierwsze oni dostać pieniądze za ankiety od zleceniodawców.

   Odpowiedz
 18. Jestem dlugo na tolunie i moge o niej powiedziec wiecej dobrego niz zlego. Portal wyplacalny, z dosc duza iloscia mozliwosci zdobywania pkt oraz z ciekawym forum. Na minus mozna zapisac to, ze moderator jest obecny okresowo kiedy go nie ma mniej pkt mozna zdobyc a takze to, ze wtedy aktywne sa osoby trollujace innych.

  Odpowiedz
 19. Ale super! Wygram sobie bony do empika za odpowiedzi na ankiety w Toluna. Jak dla mnie najlepsza strona! Czy Wam tez się tak podoba 😀

  Odpowiedz
  • Akuratnie o wypłacalność w Toluna to bym się nie martwił. Co do czasu to rzeczywiście trochę to może trwać, ale strona zaznacza, że nie wyśle pieniędzy na drugi dzień, tylko później, więc nie ma się czym martwić.

   Odpowiedz
 20. Moja opinia na temat toluna:
  Jest to serwis z ankietami, który bardzo się rozwija. Na początku można było wypełniać ankiety za pieniądze, teraz można też testować produkty i wiele innych, także warto tam zajrzeć jeśli chcecie zarobić przez internet.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz