Zarabianie na ankietach – 8 firm, które płaci za wypełnianie ankiet

Wśród zajęć jakie wykonywać możemy w domu jest wypełnianie ankiet. Praca ta ma charakter pracy dodatkowej i pozwoli nam dorobić do swojego budżetu nawet kilkaset złotych każdego miesiąca. Ktoś może stwierdzić, że to mało… weźmy jednak pod uwagę, że zajęcie to nie wymaga żadnych specjalnych kwalifikacji a także wkładu własnego. Sprawdziliśmy najlepsze serwisy z płatnymi ankietami, które płacą za ich wypełnianie.

Przygotowaliśmy listę TOP8 serwisów, na których możesz wypełniać ankiety i zarabiać na tym dodatkowe pieniądze.

Jak wygląda rejestracja w serwisach badań opinii publicznych?

Wbrew pozorom nie jest to żadna złożona i skomplikowana czynność. Przez wszystkie kroki przeprowadzana nas system wyświetlając kolejne komunikaty. Po wybraniu odpowiedniej dla nas strony (opisy ich znajdują się w dalszej części artykułu) wystarczy kliknąć w link przekierowujący na dany serwis. Następnie…

1. Odszukujemy przycisk „login/rejestracja” i klikamy go.

2. Uzupełniamy potrzebne informacje. W pierwszy kroku będą to imię, nazwisko, telefon, data urodzenia, miejsce zamieszkania a także adres e-mail.

3. Potwierdzamy rejestrację klikając w specjalnie wygenerowany link, który zostanie dostarczony na nasz adres e-mail.

4. Po zatwierdzeniu konta będziemy musieli uzupełnić informacje o sobie. Wymagane będzie udzielenie informacji o swoim wykształceniu, miejscu pracy, miejscu zamieszkania, rodzinie, posiadanych sprzętach elektronicznych, wykupionych usługach, własnym samochodzie czy też preferencjach żywieniowych. Jeżeli, któreś z pytań wydaje nam się zbyt prywatne i nie chcemy udzielać na nie informacji zawsze możemy wybrać opcją „nie wiem” bądź po prostu „nie chcę udzielać odpowiedzi na to pytanie”.

5. Po wykonaniu powyższych kroków czekamy na pojawienie się ofert pierwszych ankiet jakie możemy wypełnić.

Poniżej zamieszczam listę 8 serwisów zajmujących się badaniem opinii publicznej wartych uwagi:

Miejsce 1 – Moneyo

moneyo płatne ankiety

Jest to międzynarodowy serwis oferujące użytkownikom wypełnianie płatnych ankiet. Na całym świecie zarejestrowało się na nim ponad 3 miliony użytkowników. Dobrą informacją jest jednak to, że serwis posiada w pełni spolszczoną wersję dla obywateli Polski. Proces rejestracji jest szybki i nieskomplikowany. Po jego dokończeniu można przejść do wypełniania ankiet.

Za jedną można otrzymać nawet 12 złotych. Zgromadzone przez nasz fundusze możemy wypłacić na kilka sposobów. Jednym z nich są popularne obecnie vouchery do konkretnych sklepów takich jak Zalando, Media Markst, IKEA czy też Decathlon. Oczywiście istnieje także możliwość wypłacenia swoich pieniędzy na konto PayPal. Aby to zrobić należy zgromadzić 40 złotych.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Moneyo.pl


Miejsce 2 – Toluna

Jest to firma należąca do czołówki jeśli chodzi o badania rynku poprzez ankiety. Portal skupia społeczność liczącą ponad 10 milionów użytkowników. Rejestracja w tym serwisie trwa około 2 minut. Po jej pomyślnym ukończeniu możemy spokojnie przejść do wypełniania ankiet. Toluna to portal, który kładzie duży nacisk na to aby wyróżnić się spośród innych serwisów oferujących płatne wypełnianie ankiet. Na stronie urządzane są różnego rodzaju głosowania umożliwiające użytkownikom wyrażenie własnej opinii . Dotyczą one takich tematów jak muzyka, filmy czy sport.

Po wypełnieniu ankiety otrzymujemy różnego rodzaju nagrody a także bonusy. Są nimi min. bony towarowe, karty doładowań do telefonów komórkowych czy też gadżety takie jak pendrive. Oczywiście istnieje również możliwość otrzymania gotówki na swoje konto bankowe np. poprzez przelew PayPal. Średnia zapłata za wypełnienie ankiety to około 10 złotych. Aby dokonać wypłaty pieniędzy należy zgromadzić na koncie minimum 70 złotych.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna.


Miejsce 3 – IPSOS

Jest to jeden z najstarszych paneli umożliwiających internautom wypełnianie płatnych ankiet.  Warto dodać też, że sama rejestracja jest dość łatwa i szybko ponieważ nie zajmuje więcej niż kilka minut. Użytkownicy zarabiają poprzez wypełnianie płatnych ankiet.

Zarejestrowani użytkownicy w ramach współpracy z firmą IPSOS są w stanie zdobywać atrakcyjne zniżki do wybranych sklepów. Wypłata zgromadzonych na koncie środków odbywa się poprzez PayPal. Aby wypłata była możliwa musimy zgromadzić minimum 30$ (około 120 złotych). Standardowa stawka za wypełnienie jednej ankiety waha się w okolicach 0,75$ (około 3 złote).

Zarejestruj się w IPSOS


Miejsce 4 – Opinie

Serwis ten obsługiwany jest przez polskie przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w Warszawie. Firma funkcjonuje na rynku nieprzerwanie od 2009 roku. Jest to jeden z najlepiej wypłacalnych programów dotyczących płatnego wypełniania ankiet w Polsce. Serwis Opinie.pl na tle innych firm wyróżnia własna aplikacja na telefon. Jest to ogromne udogodnienie dla osób chcących poświęcić kilka wolnych minut w ciągu swego dnia (oczekiwanie w kolejce do lekarza, pobyt na przystanku, kolejka w sklepie czy też oczekiwanie na kelnera w restauracji)jednak nie posiadających przy sobie laptopa.

Na portalu zarejestrowanych jest obecnie ponad 100 000 użytkowników z całej Polski. Serwis świadczy usługi z  zakresu badania opinii społecznej oraz marketingowej. Jak podaje serwis ponad 1/4 użytkowników po wypróbowaniu możliwości portalu zostaje na dłużej i podejmuje się stałej współpracy z firmą. Wypłata na konto PayPal możliwa jest po uzbieraniu minimum 40 złotych.

Zarejestruj się w Opinie


Miejsce 5 – Świat Opinii

Serwis Świat Opinii to projekt zarządzany przez firmę Survey Sampling International, która zajmuje się badaniem opinii klientów od ponad 30 lat. Serwis posiada dobrze przygotowaną stronę, przystosowaną także do urządzeń mobilnych, dzięki czemu ankiety możemy wypełniać także poza domem. Pytania z jakimi najczęściej spotkamy się przy wypełnianiu ankiet z tego portalu to w większości przypadków te dotyczące naszego codziennego życia.

Punkty, które naliczane są do naszego konta po każdej z wypełnionej ankiety można wymienić na bony podarunkowe bądź wykorzystać je w sklepach takich jak Zalando, Empik czy nawet Media Markt. Świat Opinii wspiera fundacje charytatywne dzięki czemu część zarobionych przez nas pieniędzy możemy przeznaczyć właśnie na takie cele.

Zarejestruj się w Świat Opinii


Miejsce 6 – ySense

Firma ta funkcjonuje na rynku dokładnie od 2007 roku. Przedsiębiorstwo swoją siedzibę posiada w Stanach Zjednoczonych lecz działa na całym świecie, umożliwiając tym samym generowanie zarobku osobom nawet z najdalszych miejsc na ziemi. ClixSense to portal, na którym można zarobić poprzez wypełnianie ankiet ale to nie jedyna możliwość generowania własnego dochodu dostępna na stronie. Serwis płaci także za testowanie nowych produktów, instalacje aplikacji na telefony komórkowe,oglądanie filmów a także rejestrację na innych stronach internetowych. Opcją wyróżniającą ten serwis na tle innych to dostępne rozszerzenie, które po zainstalowaniu na naszej przeglądarce będzie przypominać o nowych zleceniach.

Zarobione pieniądze możemy wypłacić na swoje konto Skrill a następnie na nasz rachunek bankowy. Do tej operacji potrzebuje mieć zgromadzone 10$ (około 40 złotych). Cena za wypełnienie jednej ankiety w serwisie wahają się od 2 do 10 złotych.

Zarejestruj się w ySense


Miejsce 7  – Neobux

Jest to przedsiębiorstwo pochodzące z Portugalii posiadające jednak międzynarodowy zasięg. Portal działa na rynku nieprzerwanie od 2008 roku. Serwis ten oprócz standardowego wypełniania ankiet oferuje także wiele innych metod generowania swojego dochodu przez użytkowników. Internauci mają możliwość odpłatnego grania w gry przeznaczone na telefony komórkowe, klikania w reklamy, oglądanie specjalnych wideo a także kompletowanie tasków oraz ofert.

Serwis oferuje zarobek w postaci dolarów amerykańskich ($). Standardowe ceny za np. wypełnienie ankiety wahają się od kilku centów do 2-3 dolarów. Aby wypłacić zgromadzone fundusze należy uzbierać minimum 2 dolary czyli około 8 złotych. Zaletą tego portalu jest opcja błyskawicznych wypłat dokonywanych automatycznie. Po zleceniu ich system dotrą one na nasz internetowy portfel Skrill w niecałe 30 sekund.

Zarejestruj się 


Miejsce 8 – Marketagent

Panel Marketagent to doświadczony bo działający aż od 2001 roku międzynarodowy serwis badawczy. Strona obsługuje 20 języków a na platformie zarejestrowanych jest ponad 850 000 użytkowników pochodzących z całego świata. Jednym z elementów wyróżniających serwis Marketagent spośród innych to fakt, że umożliwia on rejestrację osób nie będących pełnoletnimi. Aby wypełniać ankiety i zarabiać na portalu wystarczy ukończyć 14 lat.

Walutą serwisu jest euro. Za dokonanie samej rejestracji każdy z użytkowników otrzymuje 150 punktów czyli równowartość 1,5 euro (około 6 złotych). Wypełnienie ankiety to zarobek od 10 do 250 punktów natomiast systematyczne aktualizowanie profilu nagradzane jest każdorazowo 20 punktami. Aktualizację danych można dokonać raz na miesiąc. Próg wymagany do wypłaty środków to 2 euro (200 punktów). Pieniądze przelewane są na elektroniczne portfele takie jak Skrill oraz PayPal.

Zarejestruj się tutaj w Moneyo

Dodaj komentarz